Najlepszy stroik gitarowy online

Stroik gitarowy online łatwo znaleźć. Trudniej jednak nauczyć się grać na gitarze – a to przecież jest ostateczny efekt. Dlatego w tym krótkim artykule skupię się przede wszystkim na tej kwestii. Tzn. Podam Ci 3 podstawowe reguły, które sprawią że w dość krótkim czasie zaczniesz znacznie lepiej grać.

Zanim to zrobię to dam odnośniki do stroików oraz jak z niego skorzystać, abyś mógł użyć stroik gitarowy online i na pięknie nastrojonej gitarze zacząć stosować podane niżej rady i mieć szybkie efekty.

 

Polecany stroik gitarowy online

Polecam skorzystać z tej strony: besttuneronline.com/pl/

Oczywiście, aby użyć ten czy jakikolwiek inny stroik online potrzebny będzie Ci mikrofon podłączony do komputera. Jeśli masz to po prostu grasz po kolei struny, a tuner pokaże Ci czy potrzebujesz podwyższyć dźwięk czy go obniżyć.

Myślę, że niezależnie który stroik gitarowy online wybierzesz, szybko nastroisz swoją gitarę i będziemy mogli przejść do ważniejszej części tego artykułu, czyli w jaki sposób szybko i znacząco poprawić swoją grę na gitarze.

 

Jak grać lepiej na gitarze?

Przedstawię Ci tutaj kilka zasad efektywnych ćwiczeń, które sprawią że będziesz widzieć lepsze efekty w krótszym czasie. Oczywiście nie wyeliminuje to potrzeby samodzielnych ćwiczeń (to chyba oczywiste), ale sprawi, że będą skuteczniejsze.

Pierwszą zasadą jest izolacja ćwiczeń.

Mam tu na myśli ćwiczenie tylko jednego, konkretnego zagadnienia. Np. nie ćwiczysz po prostu improwizacji, ale używanie jednego, konkretnego zagadnienia np. danej skali itp.

Tak samo ćwicząc szybkość, musisz podzielić to na mniejsze elementy: ćwiczenie prawej ręki i lewej. Dodatkowo to też możemy podzielić na mniejsze elementy składowe: ćwiczenie grania na jednej strunie oraz ćwiczenie zmieniania strun.

Dzięki temu, że skupimy się i skoncentrujemy na tylko jednym elemencie w danym momencie to efekty będą szybko widoczne i będziesz zachęcony do dalszych ćwiczeń.

Tak więc od dzisiaj pamiętaj o tym, aby zawsze móc precyzyjnie określić co ćwiczysz. Jeśli nie możesz to znaczy, że ćwiczysz zbyt ogólnie i nie da to spodziewanych efektów.

 

Szersza znajomość gatunków muzycznych

To kolejny ważny, choć często pomijany punkt.

Powinieneś umieć grać przynajmniej na podstawowych poziomie większość stylów muzycznych.

Nie chodzi mi o to, że musisz być genialny gitarzystą bluesowym, kiedy kręci Cię np. metal. Ale mimo wszystko powinieneś umieć zagrać przyzwoicie bluesowy kawałek. Dzięki temu nabierzesz szerszego spojrzenia na muzykę i granie co wzbogaci Twoje metalowe granie itp.

Ostatnia zasada to czerpanie radości z grania! Bez tego szybko się zniechęcisz i przestaniesz ćwiczyć. Pamiętaj – grasz dla przyjemności.

To by było tyle jeśli chodzi o stroik gitarowy online i zasady efektywnych ćwiczeń. Mam nadzieję, że nastroisz teraz gitarę i zastosujesz te 3 rady, a efekty się pojawią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation